Recenze koleček MPC Blue Magic

Slyšeli jste už o nových závodních inline kolečkách od firmy MPC? 

Nástupce nejúspěšnějších koleček posledních několika let MPC BlackMagic se nově bude jmenovat MPC Blue Magic, o čemž napovídá i jejich barva. Barva ale není to jediné, co se na nich bude lišit. Nově se opět do názvu koleček vrací přívlastek Turbo a jsou tedy nově dvě varianty-  MPC Blue Magic a MPC Blue Magic Turbo. 

O vlastní zkušenosti s těmito kolečky přímo z mistrovství světa se se mnou podělil Radek Fajkus, člen Czech Cadomotus Teamu a nový a první český juniorský mistr Evropy v inline rychlobruslení, který spolu se Zděňkem Sejpalem vyhrál v roce 2018 v Belgii v Oostende závod v Team Sprintu a v roce 2019 v Pamploně štafetový závod na 3000 m.

Výsledky Radka Fajkuse na mezinárodní scéně:

  • juniorský mistr Evropy v Team Sprintu
  • juniorský mistr Evropy ve štafetě na 3000m
  • juniorský vicemistr Evropy na 300m
  • 3. místo na Mistrovství Evropy juniorů na 500m
  • 6. místo ve štafetě na mistrovství světa juniorů 
  • 10. místo na mistrovství světa juniorů 

 

 

Toto je tedy jeho hodnocení a zkušenost:

"Před mistrovstvím světa v Heerde jsem dostal možnost vyzkoušet si závodní kolečka Blue Magic Turbo, které se liší od koleček Black Magic, které jsem používal předtím, nejen barvou, ale také (hlavně) velikostí středů a gumy (urethanu) okolo. Kolečka Blue Magic Turbo mají více gumy(větší vrstvu urethanu) okolo a to jim má dávat lepší grip (přilnavost) a umožnit tak projet zatáčky lépe, rychleji a bezpečněji.

Moje očekávání, se kterými jsem šel na dráhu v Heerde, se mi splnila. Vybral jsem si na závody MPC Blue Magic Turbo XFIRM (střední tvrdost), které stále ještě dobře jedou jak na rovinkách (díky větší tvrdosti a menšímu valivému odporu), tak v zatáčkách dávají velmi dobrou stabilitu. Hlavně jsem ale mohl využít svou sílu ve výběhu ze zatáček bez toho, aby mi to kdy podklouzlo. U koleček MPC Black Magic jsem dříve pro nejlepší přilnavost musel volit kolečka nižší tvrdosti (FIRM), případně kombinaci s XFIRM. Na stejné dráze, jako se jelo mistrovství světa, jsem o dva měsíce dříve závodil právě s kombinací XFIRM a FIRM a s MPC Blue Magic jsem měl více jistoty do odrazu na rovince i v zatáčkách.

Kolečka MPC Blue Magic Turbo mi dodávají stabilitu a jistotu, nicméně samozřejmě záleží také na dráze, kde kolečka používáte. Kolečka jsou vhodná na Vesmaco dráhy (u nás například v Ostravě) a záleží i na jejích parametrech. Při přípravě na nadcházející mistrovství Evropy jsem MPC Blue Magic Turbo vyzkoušel také na dráze v Zandvoorde a předpokládal jsem, že to bude podobný, ne-li stejný pocit jako v Heerde. Na dráhu v Zandvoorde ale nakonec budu asi volit kolečka ještě měkčí, protože tamější dráha má ostřejší zatáčky a na střední tvrdosti jsem si nebyl tak jistý, jako v Heerde. Může to být způsobeno i tím, že byla dráha dost zaprášená, ale do závodů na mistrovství Evropy určitě chci jít s maximální jistotou a raději tedy zvolím ještě přilnavější kolečka (menší tvrdost) MPC Blue Magic FIRM, než abych v hlavě během závodu řešil, zda mi to uklouzne či ne. V závodě potřebuji mít stoprocentní jistotu.

Pokud byste potřebovali s výběrem závodních koleček pomoci, ať už pro konkrétního bruslaře nebo i závodní dráhu, rádi Vám poradí trenéři Matěj a Lída Krupkovi z obchodu Inlinespeed.cz, který společně vedou.

Radek Fajkus

 

Podívejte se na aktuální nabídku