Kdo jsme?

ING. MATĚJ KRUPKA

 Matej

Matěj Krupka je trenér a propagátor inline rychlobruslení a bruslení celkově. Jeho bruslařský příběh si přečtěte zde. Věnuje se osvětě a propagaci kolečkového i ledového bruslení v projektu Do bruslí! a Facebookové skupině Bruslíme správně a rychleji, kde sdílí své zkušenosti.

Je také bývalým 20-tinásobným mistrem České republiky v kolečkovém rychlobruslení a reprezentoval ČR na 10 mistrovstvích Evropy a čtyřech mistrovstvích světa.

Je trenérem 3 třídy a lektorem dalších trenérů bruslení v Čechách. Spolupracoval na vzniku metodiky a osnovy trenérských školení v rámci Českého svazu kolečkového bruslení. Jako asistent toho času reprezentační trenérky Ludmily Krupkové byl u první dráhové medaile českého kolečkového rychlobruslení z dráhových závodů Mistrovství Evropy.

 


RNDr. Ludmila Krupková

IMG_0388_1

Do roku 2018 byla reprezentační trenérkou, která dokázala vytvořit nejen nejśpěšnější oddíl v ČR KSBM Praha, který pravidelně obsazuje na mistrovstvích republiky až 80% všech medailových umístění skrz všechny kategorie a také se umísťuje na medailových příčkách v závodech prestižního Evropského poháru - nejtězšího a nejlépe obsazeného inline seriálu v Evropě.

Rychlobruslení se začala věnovat spolu se synem Matějem Krupkou v roce 2003, kdy sama objela i několik dráhových závodů a maratonů v seniorských kategoriích, následně si prošla trenérskými školami na FTVS a kempy zahraničních inline trenérů. Mimo to je i vyškolená rozhodčí v short-tracku, rychlobruslení na ledě na krátké dráze.

V současné době je nadále hlavní trenérkou oddílu s více než 60 dětmi a je uznávanou trenérkou v celé Evropě, kde trenérští kolegové obdivují její tréninkovou skupinu a rostoucí výsledky.

Dříve také vydávala časopis o kolečkovém bruslení MagazInline a v současné době spravuje informační web Svět koleček. Vedle toho také s oddílem KSBM Praha organizuje mistrovství republiky v indoor (halovém) rychlobruslení a také dráhové mistrovství republiky v Ostravě.