JAK VYBRAT SPRÁVNOU VELIKOST BAREFOOT BOT

Protože barefoot boty bez opory nožní klenby umožňují chodidlu aktivně pracovat, je nutné vybírat velikost jinak, než u běžných bot.
 
V barefoot botách chodidlo při každém došlapu prodlužuje svou délku tím, jak pracuje. Tím se samozřejmě i posiluje a funguje mnohem lépe a tzv. dynamicky.
 

Dynamické chodidlo se prodlužuje a zkracuje během pohybu o půl čísla, proto chodidlo potřebuje přibližně šířku malíčku (6-8mm) navíc oproti klasickým botám s podporou klenby. Jedině tak se může noha přirozeně prodlužovat a nebude narážet na přední okraj boty.
 
Prodloužení je důsledkem toho, že se při došlapu nožní klenba prohne dolů a noha se tedy natáhne. Bez dostatečného místa v přední části boty nemá chodidlo možnost takto pracovat.

Proto si nikdy nekupujte barefoot boty těsné, ale přibližně s 6-8mm místa prostoru v přední části boty!
 
 
fittingguide
 
 
JAK SPRÁVNĚ ZMĚŘIT VELIKOST VAŠEHO CHODIDLA?
1) Postavte se tak, aby se pata dotýkala stěny a podložte chodidlo papírem (okraj papíru přiložte ke stěně).
 
width=
 
2) Přeneste na chodidlo váhu (zatížené chodidlo je delší než nezatížené).
3) Tužkou udělejte značku na špičce chodidla v jeho nejdelším bodě.
 
 
4) Pravítkem změřte rozdíl mezi okrajem papíru a značkou - toto je velikost vašeho chodidla.
 
 
5) Postup zopakujte i u druhého chodidla (rozdíl mezi chodidly bývá někdy i 1 cm).
6) K délce chodidla připočtěte nadměrek 6 – 10 mm (u dětských modelů 10 – 12 mm). Nadměrek je důležitý pro přirozený pohyb chodidla, aby nenaráželo do přední části boty.
 
7) Vyberte vhodný údaj ve velikostní tabulce. Například u velikosti chodidla 25 cm vybírejte v tabulce délku stélky 25,6 – 26 cm (případně nejbližší údaj k tomuto rozmezí).
 
V případě, že se rozhodujete mezi dvěma velikostmi, například z důvodu rozdílné délky chodidel, zvolte větší velikost. Tabulky se u jednotlivých modelů liší, nelze tedy říct univerzální velikost pro všechny modely.
 
Pokud se jedná o vaši první barefoot obuv, může vám prostor v přední části obuvi připadat zpočátku velký. Pro správné fungování chodidla a zachování pocitu chůze jako naboso je však dostatečný nadměrek a prostor v oblasti prstů nezbytný.
 
V případě, že si nejste jisti správným rozměrem, nebojte se nám ozvat na obchod@inlinespeed.cz, rádi Vám s výběrem pomůžeme. Samozřejmě také můžete dorazit do prodejny v Modřanech boty a velikosti vyzkoušet.
 
Tabulka velikostí VIVO