Recenze koleček Cadomotus Magic

Na testování koleček CadoMotus Magic jsme požádali juniorského závodníka Adriana Vajanského, 7-násobného juniorského mistra ČR.

 "Minulý týden jsem dostal možnost vyzkoušet na reprezentačním soustředění ve Veselí nad Moravou nová kolečka od CadoMotusu.

Veselská dráha má 166 metrů dlouhý asfaltový povrch s 16% klopenými zatáčkami. Povrch je o trochu hladší než na jiných asfaltových drahách. 

110216797_226755138384928_9202807810231816509_n

Kolečka CadoMotus Magic májí větší vrstvu uretanu než kolečka Blue Magic (podobně jako kolečka Blue Magic Turbo) a střed téměř identický s kolečkami Road Reaper od Junk wheels. Do koleček bych jsem zvolil velikost spaceru 10,15mm, ale myslím si, že by tam nejlépe seděla velikost 10,1mm.

Kolečka jsem nejprve testoval na sprintech, kde mi tato kolečka seděla výborně. Díky větší vrstvě uretanu jsou kolečka velmi měkká, ale díky tvrdosti XXFirm i úžasně rychlá. V zatáčkách jsem měl i v maximální rychlosti (cca 45km/h) z koleček úžasný pocit, i když jsem si trošku myslel, že kvůli vyšší tvrdosti by mohla kolečka mírně podkluzovat, což se mi ale ani jednou nestalo (měla úžasnou přilnavost). Větší vrstva uretanu pomáhala k silnějšímu a pohodlnějšímu výběhu ze zatáčky a plynulému navázání na rovinku. Ale i přes tyto skvělé věci je tu přece jen jedna nevýhoda. Kolečka jsou výrazně těžší, tím pádem je malinko pomalejší start, ale větší vrstva uretanu pomáhá k silnějšímu odrazu, takže si myslím, že se to nějak vyrovná.

Ale vyšší váha nastává být trošku problém při dlouhých tratích, kdy jsem se díky tomu malinko rychleji vyčerpal než u koleček Blue Magic. Na dlouhé tratě jsou podle mého názoru také velmi měkké.

Když to celé tedy shrnu, tak si myslím, že Cadomotus Magic kolečka jsou velmi dobré například na letmé kola a na krátké sprinty do 500m, možná i o trošku lepší než kolečka Blue Magic. Na dlouhé tratě bych radši volil jiná kolečka, protože ten váhový rozdíl je při delších tratích už dost znát.

Díky tomu, že jsou kolečka dvouvrstvá a mají větší vrstvu urethanu, tak jsou velmi pohodlná. Mnohem pohodlnější než např. Super juice a asi o trošku pohodlnější než Black Magic. Vibrace jsem necítil skoro vůbec.

Hodnocení vlastností koleček také přikládám do tabulky dle několika paramterů a stupnice 1-10 (1 nejhorší, 10 nejlepší):"

rychlost 9 z 10
akcelerace 7 z 10
dlouhé tratě 5 z 10
přilnavost 10 z 10
absorbce vibrací 10 z 10

 

výhody nevýhody
silný odraz vyšší váha
výborná přilnavost  
měkké, ale zároveň rychlé  

 

Podívejte se na aktuální nabídku