Recenze rámů Cadomotus DualBox a Comp Transformer

Opět nám své zkušenosti se závodním vybavením poskytují sami závodníci nejvyšší třídy, tentokrát reprezentant ČR a také našeho závodního týmu Jan Přibík.

Jan přibík je mnohonásobným mistrem ČR a také člen vítězné juniorské čtafety, která vyhrála mistrovství Evropy 2019, Další výsledky jsou například 6.místo na Mistrovství světa ve štafet nebo 3.místo v celkovém hodnocení evropského poháru.

Takže jak hodnotí Cadomotus rámy právě Honza Přibík?

Na své závodění mám hned dva rámy, protože každý z nich používám kvůli jeho specifickým vlastnostem a střídám je dle konkrétních závodů. Prvním rámem je nejvyšší  model značky Cadomotus -Dualbox5, který většinou používám na dráhu, protože mi dává možnost použít velkou sílu na rovinkách a následně v zatáčkách mi to dodává jistotu, že se do rámu mohu plnou silou opřít a on se nijak neohne ani nezatočí nikam jinam, než já chci. 

Druhý rám, který pak používám hlavně na silniční závody, je naopak cenově nejdostupnější variantou firmy Cadomotus a jde o rám COMP Tranformer délky 13,2” pro kolečka 4x110 a 3x125mm. Využívám ho pravě kvůli jeho možnosti namontovat 3 kolečka 125mm vhodná pro maratony, které jsem letos také začal v reprezentačním dresu jezdit. Tento rám je oproti podvozku Dualbox5 více flexibilní a je díky tomu příjemnější pro ježdění na hrubším asfaltu a nerovnostech, kterých bývá v maratonech vcelku dost. Na druhou stranu tento podvozek občas použiju s kolečky 4x110 na dráhové tréninky, když se mi zrovna nechce rám na botách mezi dvěma maratonskými víkendy měnit zpět na Dualbox5.

Na rámech Dualbox5 jezdím už od mých začátků (dříve jsem měl kratší variantu pro 4x100mm) a jsem s nimi velmi spokojený, neměnil bych. 

Pokud si nejste jistí s výběrem, který rám by vyhovoval nejvíce vám, tak se neváhejte obrátit na odborníky tento obchod, kterému se věnují moji trenéři Matěj a Lída Krupkovi z oddílu KSBM Praha.

 Jan Přibík 

 

Podívejte se na aktuální nabídku závodních rámů