Testovací tým 

Abychom zde mohli hodnotit vybavení objektivně a profesionálně, musíme mít také svůj testovací tým. Nejvyšší nároky mají samozřejmě špičkoví závodníci, kteří jsou zvyklí jen na top vybavení, kterému mohou naprosto důvěřovat a které je v závodě nezklame. Proto úzce spolupracujeme s nejlepšími bruslaři v ČR, kteří všechny produkty testují a hodnotí.

Samotné firmy CadoMotus a MPC spolupracují na vývoji nových produktů s nejlepšími bruslaři světa, jako jsou Andréz Muňoz (mistr světa ve sprinterských disciplínách – Kolumbie), Bart Swings (několikanásoný mistr světa a Evropy na dlouhých tratích, který se podílel na vývoji průlomové technologie M-Tech), v současné době se k rodině MPC připojili světoví jezdeci Yann Guyader (mistr světa a Evropy na dlouhých distancích – Francie) a Fabio Francollini (mistr světa a Evropy na dlouhých distancích – Itálie).

V České republice je samozřejmě nutné produkty otestovat pro naše podmínky, kdy nedisponujeme dráhami, jaké jsou v Kolumbii, Americe či Francii, a proto provádíme testování speciálně ušité na míru českým bruslařům. V našem testovacím týmu působí dvojice bruslařů z KSBM Praha – Matěj Krupka a Matěj Pravda, kteří oba patří do české špičky a do širší evropské špičky v rámci své specializace. M. Krupka je zaměřením dlouhotraťař, oproti tomu Matěj Pravda patří mezi sprintery.  Touto kombinací testování Vám tedy můžeme zaručit, že test je jak z pohledu potřeb vytrvalců, tak z pohledu sprinterů, jejichž nároky se výrazně liší. Vytvralostní jezdci potřebují trvanlivá kolečka, která dodají dostatečnou rychlost a malý odpor, zatímco sprinteři dávají přednost měkčím kolečkám, která zaručí maximální přilnavost v zatáčce a při odrazu, aby mohli využít maximální sílu a její přenos do odrazu.

Recenze a kompletní zprávy z testování vybavení Matějem Krupkou najdete na tomto odkazu.

Na testování koleček a vybavení se také podílí zatím jediný mezinárodní  závodní juniorský tým složený z českých bruslařů - Czech CadoMotus Junior Team.

Dále organizujeme hromadné testy všech koleček a značek, kde porovnáváme hlavně jejich fyzikální vlastnosti, abychom mohli podávat opravdu prověřené a kompletní informace.

Tento mix závodníků a testů zaručují, že vše, co se na této stránce dozvíte, je podložené a nejedná se o žádné klamavé informace.